- Головна
- >
- Догляд за вікнами, як мити вікна, як змащувати фурнітуру на вікнах, як регулювати вікна, що слід знати про вікна, Запоріжжя
Як доглядати пластикові вікна?
1.Вимоги до експлуатації віконних конструкцій відразу після їх встановлення.
- Після монтажу вікно має знаходитися 24 години у закритому положенні.
- Після закінчення цього часу необхідно відразу ж видалити сміття з рами та всіх рухомих частин за допомогою пилососа. Пил та стружку від свердління можуть перешкоджати функціонуванню механізмів вікна.
- Захисну плівку необхідно видалити з віконної рами не пізніше ніж через 3 місяці після монтажу, т.к. клеюча речовина плівки підтверджена впливом погодних умов та сонячного випромінювання, результатом якого можуть бути сліди, що залишаються на профілі.
2. Умови експлуатації металопластикових вікон.
2.1 Металопластикові вікна призначені для експлуатації у приміщеннях із нормальним мікрокліматом. Відповідно до чинних норм та правил у житлових приміщеннях оптимальне значення температури повітря має бути + 20 до + 22С, а відносна вологість повітря 30-45%, тимчасово допускається температура повітря +18 до +24С та відносної вологості повітря не більше 60%. Приміщення, в яких встановлюються вироби, повинні мати справну систему вентиляції та регулярно провітрюватись.
2.2 Для нормального функціонування віконної конструкції всі операції з її використання слід проводити без надмірних зусиль і лише поєднуючи стулку та раму в паралельних площинах.
2.2.1 Щоб закрити стулку, необхідно підвести її до рами і, щільно притиснувши, повернути ручку вниз до вертикального положення.
2.2.2 Щоб відкрити стулку вікна, необхідно повернути ручку на 90 градусів з вертикального положення в горизонтальне, потім потягнути стулку на себе.
2.2.3 Для того, щоб привести стулку поворотно-відкидного вікна в положення провітрювання (відкидне)
- із закритого положення поверніть ручку на 180 градусів до положення «вертикально вгору» і злегка притримуючи верх стулки, потягніть її на себе;
- з відкритого положення поєднайте стулку з рамою та поверніть ручку на 90 градусів до положення «вертикально вгору».
Увага! Не можна приводити стулку вікна у відкидне положення (режим «провітрювання») з поворотного (і навпаки), не закривши її!
3.Додаткові можливості функціонування вікон.
3.1 Мікровентиляція (щілинне провітрювання) встановлюється за бажанням замовника тільки в поворотно-відкидних вікнах за додаткову вартість.
Мікровентиляція застосовується для мікропровітрювання приміщення будь-якої пори року. Робота даного механізму здійснюється при повороті віконної ручки у положення 135 градусів. При цьому відбувається відтискання стулки від рами і з'являється щілина шириною 1-2 мм. Поворот ручки слід виготовляти з положення «вертикально вниз» при закритій стулці.
3.2 Покрокове відкривання встановлюється за бажанням замовника лише у поворотно-відкидних вікнах за додаткову вартість.
Механізм покрокового відкривання забезпечує багато ступінчасте (4 4 різних кута нахилу) відкриття вікна і тим самим дозволяє провітрювати приміщення в режимі, що щадить, що особливо актуально в осінньо-зимовий час. Дія заснована на тому, що виставивши потрібний вам нахил стулки у відкинутому положенні, ви повертаєте ручку на 45 градусів вниз, тим самим фіксуєте обраний кут нахилу, внаслідок чого гребінець механізму піднімається та заходить у зачеплення з елементом рами.
3.3 Фіксатор повороту стулки встановлюється за бажанням замовника лише у поворотних вікнах за додаткову вартість.
Фіксатор повороту стулки застосовується для фіксування стулки у стані повороту у довільному положенні. Для того щоб скористатися дією даного механізму, вам необхідно відкрити стулку, вибрати бажане поворот і зафіксувати його, опустивши ручку на 90 градусів вниз (положення «вертикально вниз»). Цей механізм фіксує секторами, тобто. можливе влучення ділянок, на яких фіксація буде слабкою.
3.4 Система самовентиляції «REGEL-AIR» встановлюється за бажанням як у поворотних, так і в поворотно-відкидних вікнах за додаткову вартість.
Ця система провітрювання забезпечує постійне нерегульоване мікро провітрювання приміщення за будь-яких погодних умов. Встановлюється безпосередньо на рамі та стулці та не потребує втручання користувача.
4. Запобіжні заходи та безпеки.
Не навантажуйте стулку додатковим навантаженням по вертикалі.
Не допускайте сильного натиску або зіткнення стулки та укосу вікна.
Не вставляйте між рамою та стулкою сторонні предмети.
Не залишайте вікно відкритим за сильного вітру
При відкриванні або при закриванні не ставте руку між рамою та стулкою.
Для обмеження допуску дітей використовуйте засоби захисту від відкривання, наприклад віконні ручки із замком.
5. Догляд за металопластиковими вікнами.
Вікна та двері з ПВХ профілю не вимагають значних витрат часу та засобів для забезпечення догляду.
Зазвичай забруднення, наприклад, вуличний бруд із зовнішнього боку рам, можна легко прибрати за допомогою мильного розчину та м'якої тканини. При сильному забрудненні можна повторити очищення кілька разів поспіль.
Вікна НЕ МОЖНА чистити:
- гострими інструментами (ножами, металевими шпателями, сталевим волокном і т.д.) вікна, що пошкоджують зовнішню поверхню.
- агресивними засобами для чищення або розчинами (нітро розчинник, рідина для зняття лаку, бензин, оцтова кислота і т.д.), що викликають незворотні пошкодження зовнішньої поверхні елементів.
- абразивними миючими засобами (велико дисперсійні порошки, що чистять, пемза і т.д)
Окрім звичайного чищення необхідно регулярно двічі на рік проводити періодичне обслуговування віконних конструкцій, а саме:
- чистка отворів для стоку води. У кожному пластиковому вікні передбачені водовідвідні канали для виведення назовні вологи, що накопичується всередині нього. Водовідвідні канали розташовані у нижній частині рами. Їх можна легко виявити, відкривши стулку. Необхідно стежити за станом цих каналів і час від часу очистити їх від бруду за допомогою дерев'яної або пластмасової палички.
- догляд за ущільнювачем. Ущільнювачі виготовлені з сучасного матеріалу, який, проте, схильний до природного старіння. Для продовження терміну експлуатації, тобто. збереження еластичності та здатності затримувати будь-які протяги та вологу, необхідно 1-2 рази на рік очищати їх від бруду, використовуйте для цього тканину, що добре вбирає.
- догляд за фурнітурою. Ваші вікна оснащені високоякісною фурнітурою, яка майже не потребує догляду. Однак для збільшення терміну експлуатації та збереження бездоганного вигляду, слід не менше 2 разів на рік змащувати всі рушійні частини олією, що не містить кислот або смол (можливе застосування побутової машинної олії). Це підтримає легкість руху механіки та буде гарантією її тривалого терміну служби. На частинах, що змащуються, повинен залишатися лише тонкий шар масла. Щоб уникнути забруднення, видаліть зайве мастило.
Необхідно берегти елементи фурнітури від забруднення, попадання фарби, будівельної штукатурки та інших предметів при проведенні ремонтно-будівельних робіт.
При чистці фурнітури застосовуйте тільки такі засоби для догляду, які не пошкоджують антикорозійне покриття деталей фурнітури.
6. Догляд за склопакетом.
Склопакет не вимагає жодного спеціального догляду, за винятком захисту його від будь-яких механічних впливів, здатних порушити його герметичність.
Для очищення склопакета використовуйте рідкі миючі засоби, що не містять абразивних частинок та нейтральних для гумових ущільнювачів (бажано застосування авто косметичних засобів для очищення скла).
<7>. Регулювання вікна та малий ремонт віконної стулки.
Віконні блоки оснащені високоякісною фурнітурою, яка має антикорозійне покриття та гарантує тривалий термін служби. Однак можливі деякі порушення у її роботі. Регулювання та ремонт фурнітури повинні проводитись фахівцями сервісного центру «Надійні вікна».
Якщо ви вважаєте за необхідне наступне втручання, то наступний опис повинен допомогти вам в деяких випадках провести регулювання самостійно. При цьому на вас покладається відповідальність за подальше функціонування вікна.
Несправності |
Можливі причини |
Спосіб усунення |
Віконна ручка погано повертається або заїдає |
Засмічення фурнітури (наприклад, будівельним сміттям) |
Необхідно видалити сміття зі стулки та рами, а також з усіх рухомих частин фурнітури за допомогою пилососу |
Віконна ручка «розбовталася» |
На ручку було здійснено додаткове навантаження |
Необхідно підняти декоративну планку, що знаходиться під ручкою, повернути її з вертикального положення в горизонтальне і затягнути гвинт. УВАГА – НЕ ПЕРЕТЯНІТЬ Гвинти до моменту, коли буде порушена цілісність корпусу ручки |
Стулка повисла в нижній петлі «відкинутих ножицях» |
Неправильна експлуатація |
Натисніть на відкинутий край стулки перпендикулярно її поверхні, щоб верхній кут стулки підійшов до петлі, однією рукою натисніть на важіль блокувальника, розташованого на стулці в області ручки, а другою рукою поверніть ручку у горизонтальне положення. Ножиці на стулці та рамі повинні з'єднатися, відпустіть важіль блокувальника |
Погіршення звукоізоляційних якостей віконних блоків або поява ознак підвищеної повітропроникності |
Недостатнє притискання віконних притворів |
Наведіть найпростіший тест. Покладіть звичайний аркуш паперу між стулкою та рамою. Якщо прикритий стулці лист вільно переміщається – необхідне додаткове регулювання роликів, яке здійснюється наступним чином.
- потягти ролик на себе
- поворотом відрегулювати величину притиску(«+-« 0.8мм)
- осадити ролик
|
8.Процес конденсації вологи на віконних поверхнях та можливі шляхи її вирішення.
Дивіться тут |